כרטיסי ביקור – סקירה היסטורית ומידע

 

כרטיס ביקור – היסטוריה ומידע כללי

 

● קצת היסטוריה

 

כרטיסי ביקור הינם כרטיסים הנושאים על-גבם מידע עסקי על חברה או על אדם מסוים. הם מחולקים במהלך מפגשים חברתיים או עסקיים ומטרתם תזכורת למקבל אודות החברה נותנת הכרטיס.

כרטיסי ביקור לרוב כוללים את שמו של נותן הכרטיס, שם החברה, תחום העיסוק של החברה וכמובן פרטי התקשרות (כתובת, טלפונים, אי-מייל וכתובת אתר אינטרנט). בעבר נהוג היה שכרטיס הביקור היה מודפס על שטח לבן אשר עליו הופיע הטקסט בשחור. כיום כרטיס ביקור מקצועי מודפס בצבע מלא וכולל אלמנטים גרפים, למשיכת תשומת ליבו של מקבל הכרטיס.

 

כרטיסי הביקור הופיעו לראשונה במאה ה-15 בסין, ובמאה ה-17 באירופה. הם שימשו בעיקר במפגשים רשמיים של החברה הגבוהה. בחלוף הזמן הפכו כרטיסי הביקור לפריט חובה בידיו של כל אדם מן המעמד הבינוני-גבוה, אך השימוש בהם לא היה קיים בידי מעמד הפועלים והשכבות העממיות יותר.

 

בעבר רוב הכרטיסים עוצבו בצורה כמעט זהה, אך עם התפתחות תעשיית הדפוס והיכולת להדפיס בצבע, גברה הדרישה לעיצובים מתוחכמים יותר ההופכים את הכרטיס ליצירת אומנות של ממש.

 

 הדפסה וגימור

 

כרטיסי ביקור מודפסים במדינות שונות בגדלים מעט שונים (בישראל הגודל המקובל הוא 5 X 9 ס"מ).

עובי הנייר המקובל בתעשייה הוא בין 250 - 300 גרם.

 

רצוי שכרטיס ביקור מקצועי, יצופה בשכבת למינציה (ניילון), אשר מעניקה לו מראה אטרקטיבי וזוהר.

כמו-כן, אנו ביו-פרינט, מציעים לכם להדפיס את כרטיסי הביקור שלכם אצלנו ובכך לקבל כרטיס בעל פינות עגולות (בדומה לכרטיסי אשראי), הפינות העגולות תורמות ליופי ולמקצועיות של כרטיס הביקור שלכם.


ראו גם: כרטיסי ביקור מגנטים