הזמנות מקוריות לחתונה

 
הזמנות מקוריות לחתונה
הזמנות מקוריות לחתונה אינן עסק פשוט כלל ועיקר. על מנת לבדוק מי הוא בית הדפוס הראוי להדפסת הזמנות מקוריות לחתונה שלכם, מומלץ לחשוב היטב על מראה ההזמנה והנוסח הכללי שייכתב בה. לאחר מכן, נקטו בצעדים הדרושים:
בצעו סקר שוק מקיף על הזמנות מקוריות לחתונה
מומלץ לבצע סקר שוק זה באמצעות רשת האינטרנט. התחקו אחר 10 – 15 שמות של ספקים, ובדקו את טיבם בפורומים באינטרנט, ובאתרי חיווי דעה שונים. מומלץ לשכור רק את שירותם של בתי הדפוס המובילים ובעלי הניסיון על מנת שלא להיחשף לעבודה בינונית שאינה עולה בקנה אחד עם שביעות רצונכם.
התייעצו עם זוגות שהתחתנו בעבר
זוגות שהתחתנו בעבר מהווים את קהל הלקוחות מן העבר. להיות לקוח של הזמנות לחתונה זו משימה לא פשוטה, שיכולה להידרדר לאי שביעות רצון מחפירה אם לא בוחרים בבית הדפוס הנכון. לפיכך, מומלץ להתייעץ עמם כדי להימנע מטעויות העבר. 
התייעצו עם מעצב גרפי
המעצב הגרפי יוכל לסייע לכם בבחירת העיצוב הרצוי להזמנה, חלוקת ההזמנה למסגרות גרפיות, ושילוב נכון של צבעים בהזמנה. מומלץ לשתף פעולה עם המעצב הגרפי, שכן הוא יכול לתרום במידה רבה לעריכת הזמנות שמראן החיצוני לא יישכח לכם זמן רב.
עיינו בכתבי עת שונים בעוסקים בנושא הדפוס
בכתבי עת אלה תוכלו למצוא טיפים שימושיים לעיצוב הזמנותיכם, ועצות חשובות עליהן טרם חשבתם בעבר. בכתבי עת שמוציאים בתי הדפוס הידועים ישנם דגמים מוכנים של הזמנות מקוריות לחתונה. אינכם חייבים לרכוש בדיוק את הדגמים הללו, אך תוכלו לשאוב משם רעיונות עיצוביים להמשך משא יצירת ההזמנות. 
לסיכום
הזמנות מקוריות לחתונה הן נדבך חשוב בחתונה שלכם. חשוב כי ההזמנות תהיינה מקוריות בשל יצירת אווירת חג מיוחדת לאורחים שיקבלו הזמנות אלה. הדרך לשם אינה פשוטה אך כדאית בטירוף, ותגרום לכם לסיפוק שאין כדוגמתו. לפיכך, מומלץ מאד לקרוא את כל הרשום במאמר זה, ולהתייעץ עם הגורמים הרלוונטיים אליו. ההתייעצויות נעשות גם עם אנשים מן היישוב החווים את דעתם, גם עם גורמים מקצועיים מתחום הגרפיקה, וגם באמצעות רשת האינטרנט. 
דוגמאות להזמנות לחתונה
במאמר זה נעסוק בדוגמאות להזמנות לחתונה. הזמנות לחתונה יכולות להיות דלות בצבע או צבעוניות, מודפסות על עמוד אחד או שני עמודים, מתקפלות או מכילות דף ללא חלוקה, ועוד. בשל הגיוון הרב שישנו בשוק – מיפינו לכם את סוגי ההזמנות בפסקאות בודדות. לכם יידרש להחליט עם אלו הזמנות תהיו מעוניינים להמשיך ואנו נעמוד לשירותכם תמיד:
הזמנות חד ממדיות, בשני צבעים
מדובר בהזמנות בממדים של סנטימטרים בודדים הנכנס לתוך מעטפה סטנדרטית. דגם ההזמנה נחשב לזול יחסית, ואינו מצריך טיפולים מיוחדים כמו קיפול רב שכבתי. ניתן להזמינו בעובי דק על נייר כרום, או בעובי עבה על נייר בריסטול איכותי. באשר לצבעים המשתתפים בהזמנה: צבע בהיר כלשהו: לבן, באז` או אפור – משמשים כרקע. צבע כהה כלשהו כגון בורדו, שחור, אדום, חום כהה, ועוד – משמש כצבע הפונט בהזמנה. פונט ההזמנה עצמו – לבחירתכם, עם המלצות שלנו. מדובר בהזמנה החוסכת לכם שקלים רבים על ביצוע פעולות מיוחדות, והיא גם חסכונית בדיו, שכן הדפסת עמוד בודד זולה יותר מהדפסת מספר עמודים, גם בגדלים קטנים.
הזמנות חד ממדיות צבעוניות
מדובר בהזמנה הזהה במבנה שלה להזמנה בפסקה הקודמת, אלא שכאן – ישנם סוגים שונים של דוגמאות להזמנות לחתונה בהם מודגם שימוש בצבע. הצבע יכול לשמש להוספת ציור או קריקטורה מקוריים, ולכתיבת הערות חשובות ומודגשות שחשוב כי הקוראים יפנימו: "הכניסה רק בליווי המארחת", "ההשתתפות באירוע כרוכה באישור מקדים של X ימים", ועוד. מחיר ההזמנה מתייקר ביחס לפסקה הקודמת בשל השימוש המוגבר בצבעים.
הזמנות ספר בשני צבעים
מדובר בהזמנות הנפתחות כמו ספר, ומתגלים שני עמודים: בעמוד ימין נהוג לרשום את פרטי האירוע עצמו: מי מתחתן, היכן, באיזה תאריך ובאיזו שעה, תוך צירוף מפת הגעה לאולם. בעמוד שמאל נהוג לרשום את פרטי זמני החופה, זמני המאורעות הפנימיים בתוך החתונה כמו קונצרט החתונה, קבלת הפנים וכו`, ולבסוף – לחתום במילים "מקווים לראותכם". מתחת לביטוי זה: שם הגבר, ושם האישה המהווים את הורי החתן, ושם הגבר ושם האישה המהווים את הורי הכלה. 
לסיכום
מופו שלושת הדגמים העיקריים המשמשים את המתחתנים השונים עבור הזמנות לחתונה. דגמים אלה מהווים דוגמאות להזמנות לחתונה בולטים ונפוצים. הזמנות ספר לא מקובל להדפיס בדרך כלל בשני צבעים, שכן נהוג להדפיס מפה צבעונית, אך ניתן – בבקשה מיוחדת להזמין את המפה בצבע אחיד.