הזמנות מסורתיות לבר-מצווה

 

הזמנות מסורתיות לבר מצווה


הזמנות מסורתיות לבר מצווה אינן מעוצבות כמו הזמנות סטנדרטיות ובשביל זה שירותי העיצוב של בתי הדפוס עומדים לרשותך. חשוב כי בית הדפוס יענה בדיוק על הצרכים שלך. כדי להגביר הסתברות זו, חשוב כי בית הדפוס יהיה בעל רקע בעבודה עם הציבור המסורתי והדתי. להלן מספר עצות המהוות תחיליות לניסוח הזמנות מסורתיות לבר מצווה, אך הן משמשות כבסיס בלבד, ואת עיקר העבודה חייבים לבצע מעצבים ובתי דפוס בעלי אוריינטציה מסורתית:

 

השתמש בפונטים חדים ככל הניתן, ובעלי מראה מסורתי

הפונטים חייבים להידמות ככל הניתן לאותיות המופיעות בסידורי תפילה וספרי קודש. אמנם, מעבד תמלילים סטנדרטי מכיל פונטים עם בסיס דומה, אך ניתן למצוא פונטים בעלי מראה מסורתי יותר למכירה באתרי אינטרנט שונים.

 

אל תסתפק בכתיבת שם החוגג, המיקום, והשעה

עשה את ההזמנה מעניינת, וסחוף את הקורא לכיוון המסורתי: הטבע מספר ציטוטים של חכמי ישראל כמו הרמב"ם, רשב"י, ועוד. ציטוטים אלה ניתנים לשאיבה ממקורות שונים בתורה שבעל פה. הקפד אל ציטוטים חכמים הקשורים בתוכן שלהם לחגיגית בר המצווה.

 

עצב את ההזמנה

הזמנה מעוצבת היא הזמנה שגורמת לקורא להתעניין בחגיגה שלך וגם לספר אודותיה לחבריו. ניתן להכניס עיצובים הקשורים לחגיגת בר המצווה או כל עיצוב אחר שדומה בצורתו לצורה של הפונט על מנת ליצור מעין רצף המשכי. מומלץ להתייעץ עם מעצב גרפי אודות עיצוב ההזמנה.

 

סכם על צורה רצויה להזמנה

האם ההזמנה תתפרש על פני עמוד אחד או שני עמודים מקופלים לצןרת ספר ? האם ההזמנה תיכתב משני צידי העמוד או צד אחד ? על סוגות אלה מוטב להחליט מראש על מנת להימנע מהפתעות מיותרות.

 

התייעץ עם מכרים שונים עם רקע מסורתי

מכרים אלו יוכלו להשיא לך מספר עצות בתחום עיצוב הזמנות מסורתיות לבר מצווה. תחום זה הוא תחום רחב משחושבים ומכיל אסכולות שונות. מומלץ להיחשף לכמה שיותר מהן ולהחליט על כיוון רצוי.

 

עיין בכתבי עת מתאימים

ניתן לעיין גם בעיתונים של הזרם הדתי וגם בכתבי עת העוסקים במסמכים מסורתיים. בעיתונים אלה תמצא כללי ניסוח מסורתיים מקובלים, כמו כתיבת בסיעתא דשמייא (בס"ד) בראש המסמך, ושימוש בביטויים קבועים המעידים כי לפנייך הזמנות מסורתיות לבר מצווה.